झन्डै १७ हजार जना पर्यटक जनवरी महिनामा नेपाल आए

कर्णाली अनलाइन २० माघ २०७८, बिहीबार १०:११

काठमाडौँ।सन् २०२२ को पहिलो महिना अर्थात् जनवरी महिनामा झन्डै १७ हजार जना पर्यटक नेपाल आएका छन् ।अध्यागमन विभागका अनुसार जनवरी महिनमा १६ हजार नौ सय ७५ जना पर्यटक नेपाल आएका छ्न । यो अघिल्लो वर्षको तुलनामा दोब्बरले धेरै हो । सन् २०२१ को जनवरीमा नेपालमा आठ हजार आठ सय ७४ जना पर्यटक नेपाल आएका थिए ।

यो वर्षको जनवरीमा सबैभन्दा धेरै भारतबाट तीन हजार नौ सय १६ जना पर्यटक नेपाल आएका छन् । युरोपका देशबाट तीन हजार पाँच सय २७ जना, अस्ट्रेलिया र न्युजिल्यान्डबाट एक हजार दुई सय ४० र अमेरिकी देशबाट तीन हजार ६ सय १८ जना पर्यटक नेपाल आएका छन् ।भारतबाट हवाई मार्ग हुँदै आउने भारतीयलाई नेपालले पर्यटकको रूपमा गणना गर्दै आएको छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

सुर्खेतको धुनियाबिटमा करेन्ट लागेर एक युवककाे मृत्यु

२० माघ २०७८, बिहीबार १०:११
                                                                                  सुर्खेत।वीरेन्द्रनगर नगरपालिका -११ धुलियाबीटमा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु […]