विश्वकप सेमिफाइनल र फाइनलका लागि ‘अल हिल्म’ बल सार्वजानिक

कर्णाली अनलाइन २५ मंसिर २०७९, आईतवार २२:१९

काठमाडौं । कतारमा जारी फिफा विश्वकप २०२२ को सेमिफाइनल र फाइनल खेलका लागि नयाँ बल सार्वजानिक गरिएको छ ।एडिडासले आइतबार सार्वजानिक गरेको अल हिल्म बलको अरबिमा अर्थ हुन्छ ‘द ड्रिम’ अर्थात ‘सपना’ । यसअघि समहू चरणदेखि क्वार्टरफाइनल सम्म प्रयोग गरिएको बलको नाम ‘अल रिला’ रहेको थियो जसको अर्थ हुन्थ्यो ‘द जर्नी’ अर्थात ‘यात्रा’ ।

अतयाधुनिक प्रविधिको जडान गरेर बनाइएको यो बलमा अल रिलाको जस्तै विशेषताहरु रहेका छन् । जसले म्याच अफसियल हरुलाई चाँडो भन्दा चाँडो सही निर्णय लिन मद्दत गरेको छ ।

सेमिफाइनल खेलहरु आगमी मंगलबार र बुधबार हुनेछन् । मंगलबार राती १२ः४५ बजे हुने पहिलो सेमिफाइनलमा क्रोएसिया र अर्जेन्टिना भिड्दैछन् । यस्तै, दोस्रो सेमिफाइनलमा सविक विजेता फ्रान्स र मोरक्कोबीच प्रतिस्पर्धा हुनेछ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

जाजरकोट जीप दुर्घटना : ११ जनाको मृत्यु‚ एकजना गम्भीर घाइते

२५ मंसिर २०७९, आईतवार २२:१९
सुर्खेत।जाजरकोटमा आइतबार दिउँसो भएको जीप दुर्घटनामा मृत्यु हुनेको संख्या ११ पुगेको छ।कर्णाली प्रदेश २००१ च ०४२९ नम्बरको बोलेरो छेडागाड नगरपालिका वडा नम्बर ३ जेवाबाट वडा नम्बर ४ को जेवातर्फ जाँदै गर्दा दशेराको बीचमा पर्ने भीरपाटीमा सडकबाट तल खसेको थियो। छेडागाड नगरपालिकाका उपप्रमुख चन्द्रबहादुर थापाले छेडागाड–५ का दिपक अधिकारी, छेडागाड–५ की नैनसरा अधिकारी, छेडागाड–५ की जैकुवरा […]