‘ड्युटी आवर’ सकिएको भन्दै रुकुमको चौरजहारीका लागि उडेको विमान नेपालगञ्जमा अवतरण

कर्णाली अनलाइन ७ मंसिर २०७८, मंगलवार ०९:१३

काठमाडौँ।आफ्नो ‘ड्युटी आवर’ सकिएको भन्दै काठमाडौँबाट रुकुमको चौरजहारीका लागि उडेको विमान नेपालगञ्जमै अवतरण गर्ने पाइलटका सम्बन्धमा संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री प्रेम आलेले चासो दिएका छन्।

उनले नेपाल वायुसेवा निगमका प्रमुखसहितलाई घटनाबारे सत्यतथ्य बुझ्न र थप कारवाहीको प्रक्रियाका सम्बन्धमा छलफल गर्न मन्त्रालयमा बोलाएका छन्।मन्त्री आलेको निजी सचिवालयका अनुसार मंगलबार दिउँसो तीनबजेपछि छलफल हुनेछ।

काठमाडौबाट रुकुमको चौरजहारीका लागि उडेको निगमको ट्विनअर्टर जहाज सोमबार बेलुका नेपालगञ्जमा ‘नाइट स्टप’ गरेको थियो । विमानका पाइलटको तोकिएको ‘ड्यूटी आवर’ सकिएपछि विमान नेपालगञ्जमै रोकिएको बताइएको छ।

नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण र अन्तर्राष्ट्रिय नागरिक उड्डयन संगठनले पाइलटका लागि एक दिनमा १० घण्टा वा १० पटकको ल्यान्डिङसम्म उडान गर्न पाउने भनी निश्चित समयावधि तोकेको छ। त्यो समयावधि भन्दा बढी समय पाइलटले जहाज उडाएमा एयरलाइन्स र पाइलट दुवैलाई नियामक निकायले कारवाही गर्छन्।

पाइलटले सो सीमा मिचिने भएपछि विमान नेपालगञ्जमा रोकिएको दाबी निगमका अधिकारीले गरेका छन्। तर यात्रुहरु भने आफूहरु अलपत्र परेको भन्दै आक्रोशित भएका छन् ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

करकापमा पारेर सहमतिमा ल्याउँदिन: अध्यक्ष ओली

७ मंसिर २०७८, मंगलवार ०९:१३
काठमाडौँ।नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीको आसन्न महाधिवेशनमा आफूले कसैलाई करकापमा पारेर सहमतिमा ल्याउने प्रयास नगर्ने स्पष्टीकरण दिएका छन्। उनले मंगलबार सम्पादकहरुसँगको अन्तर्क्रियामा आफूले कसैलाई जोडबल गरेर सहमतिमा आउनुहोस् भन्ने नचाहेको बताएका छन्। ‘लोकतन्त्रमा चुनावमा उठ्न पाइन्छ, म कसैलाई जोडबल गरेर सहमतिमा आउनुहोस् भन्दिन,’  उनले कार्यक्रममा क्रममा […]