एकीकृत समाजवादीले समानुपातिकतर्फ ७ प्रदेशमा ९ सिट

कर्णाली अनलाइन २३ मंसिर २०७९, शुक्रबार २१:१९

सुर्खेत। एकीकृत समाजवादीलाई समानुपातिकतर्फ प्रदेशमा ९ सिट पाएको छ । प्रतिनिधिसभामा थ्रेस होल्ड कटाउन नसकेर राष्ट्रिय पार्टी बन्न नसकेको एकीकृत समाजवादीले समानुपातिकतर्फ सातवटै प्रदेशमा जम्मा नौ सिट पाएको हो ।

प्रदेश १ मा ३.२४ प्रतिशत अर्थात् कुल १७,२५,८५२ मतमध्ये ५५,९५७ मत ल्याएको उसले एक सिट पाएको छ । मधेस प्रदेशमा १९,५२,९४९ मतमध्ये १,१३,९१५ मत पाएको एकीकृत समाजवादीले सबैभन्दा धेरै तीन सिट पाएको छ । यो कुल सदर मतको ५.८३ प्रतिशत हो । यस्तै बागमती प्रदेशमा १८,६९,१३६ मतमध्ये ६९,८४६ मत पाएको दुई सिट पाएको छ । यो कुल सदर मतको ३.७४  प्रतिशत हो ।

गण्डकी प्रदेशमा थ्रेस होल्ड कटाए पनि सिट भने पाउन सकेन । गण्डकीमा एकीकृत समाजवादीले कुल ९,४२,७९८ मतमध्ये १५,०७६ मत पाएको थियो । यो कुल सदर मतको १.६० प्रतिशत हो ।

लुम्बिनीमा प्रदेशमा एकीकृत समाजवादीले एक सिट पाएको छ । कूल १७,७७,७२० मतमध्ये ४२,६२१ मत पाएको थियो । यो कूल सदर मतको २.४० प्रतिशत हो ।

कर्णाली प्रदेशमा पनि उसले एक सिटमै चित्त बुझाउनु परेको छ । कुल ८,५२,२८१ मतमध्ये ४३,८१९ मत पाएको उसले एक सिट मात्र पाएको हो ।कर्णाली प्रदेश सभामा पनि एकीकृत समाजवादीले एक सिट पाएको छ । कुल ५,६२,३४० मतमध्ये एकीकृत समाजवादीले ३५,८२६ मत पाएको थियो । यो कुल सदर मतको ६.३७ प्रतिशत हो ।

सुदूरपश्चिम प्रदेशसभामा समेत एकीकृत समाजवादीले एक सिट मात्र पाएको छ । कुल ८,५२,२८१ मतमध्ये ४३,८१९ मत पाएको थियो । यो कुल सदर मतको ५.१४ प्रतिशत हो ।

प्रतिनिधिसभातर्फ समानुपातिकमा एकीकृत समाजवादीले २,९८,३९१ मत पाएको हो । सदर भएको कूल १,०५,६०,०८२ मतमध्ये तीन प्रतिशत मत नपुगेपछि प्रतिनिधिसभामा समानुपातिक सिट शून्य भएको हो । यद्यपि प्रतिनिधिसभाको प्रत्यक्षतर्फ नेकपा एकीकृत समाजवादीले १० सिट जितेको छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

भुमिअधिकार मञ्च नेपाल जिल्ला शाखा सुर्खेतद्धारा बृहत ¥याली (फोटो फिचर)

२३ मंसिर २०७९, शुक्रबार २१:१९
सुर्खेत। पाँचौँ जिल्ला सम्मेलनको अवसरमा भुमिअधिकार मञ्च नेपाल जिल्ला शाखा सुर्खेतद्धारा वीरेन्द्रनगरमा बृहत र्याली गरेको छ। “सामाजिक न्याय र समुन्नतिका लागि भुमिअधिकार” भन्ने मुल नाराका साथ यही मंसिर २४ र २५ गते दुई दिन सुर्खेतको वीरेन्द्रनगरमा बृहत सम्मेलन गर्ने जिल्ला भुमि अधिकार मञ्च सुर्खेतका अध्यक्षले जानकारी दिए।