भुटानी शरणार्थी प्रकरण: १२ जनालाई म्याद थपका लागि अदालतमा पेश

कर्णाली अनलाइन ३१ बैशाख २०८०, आईतवार १८:३६

काठमाडौँ।नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा प्रकाउ परेका सबै १२ जनालाई अदालतमा पेश गरिएको छ।आइतबार प्रहरीले जिल्ला अदालत काठमाडौँमा पेश गरेको हो। उनीहरुलाई अनुसन्धानका लागि म्याद थप गर्न अदालतमा पेश गरिएको हो।

प्रकाउ परेका पूर्वगृहमन्त्री बालकृष्ण खाँण, सचिव टेकनारायण पाण्डेसहित १२ जनालाई नै अदालतमा पेश गरिएको छ। अहिलेसम्म नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा १२ जना पक्राउ परिसकेका छन्।

पूर्वगृहमन्त्री बालकृष्ण खाँण, सचिव टेकनारायण पाण्डे, इन्द्रजित राईलगायत  उच्चपदस्थ व्यक्तिहरुसमेत यस प्रकरणमा पक्राउ परेका छन्।

नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा अहिले हा‍इप्रोफाइल व्यक्तिमाथिको अनुसन्धान जारी छ। भुटानी शरणार्थी बनाएर अमेरिका पठाइदिन्छु भन्दै रकम ठगी गरेको आरोपमा उपत्यका अपराध अनुसन्धान कार्यालयले चैत १२ गते मोरङका केशव दुलाल, ललितपुरका सानु भण्डारी र पाँचथरका टेक गुरुङलाई पक्राउ गरेको थियो। उनीहरूलाई पक्राउ गरेको तीन दिनपछि मोरङका सागर राईलाई पनि प्रहरीले पक्राउ गरेको थियो।

प्रहरीले पक्राउ परेकाहरुको बयानका आधारमा सो प्रकरणमा संलग्न अन्यलाई समेत पक्राउ गरिरहेको छ। साथै पूर्वगृहमन्त्री बालकृष्ण खाणका स्वकीय सचिव नरेन्द्र केसीलाई पनि नियन्त्रणमा लिएको छ।

यही प्रकरणमा मुछिएको पाएपछि पक्राउ पूर्जी जारी हुँदा पूर्वउपप्रधानमन्त्री टोपबहादुर रायमाझी फरार छन्। उनलाई प्रहरीले खोजिरहेको छ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

शरणार्थी नेता टेकनाथ रिजाल पक्राउ

३१ बैशाख २०८०, आईतवार १८:३६
काठमाडौं- भुटानी शरणार्थी नेता टेकनाथ रिजाल पक्राउ परेका छन् ।नेपाली नागरिकलाई भुटानी शरणार्थी बनाएर अमेरिका पठाउन भन्दै गरिएको ठगी प्रकरणमा अनुसन्धानका लागि प्रहरीले उनलाई पक्राउ गरेको जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौंका एसएसपी दानबहादुर कार्कीले बताएका छन्। रिजाललाई बिहीबार त्रिभुवन अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट पक्राउ गरिएको हो। यस प्रकरणमा हालसम्म १५ जना पक्राउ परिसकेका […]