बारका अनुसार के हुन् प्रधानन्यायाधीश राणालाई महाअभियोग लगाउनुपर्ने १७ कारण?

कर्णाली अनलाइन ६ मंसिर २०७८, सोमबार १०:५०

काठमाडौँ।नेपाल बार एसोसिएसनले प्रधान न्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर राणाको बहिर्गमनका लागि दलहरुले उनलाई महाअभियोग लगाउनुपर्ने आग्रह गर्दै सोमबार सभामुखसहित दलका नेताहरुसँग ज्ञापनपत्रसहित भेट गरिरहेको छ।

सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटा, एमाले संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङ,  कांग्रेस तथा जसपाका नेताहरुसँग भेटेर बार एसोसिएसनका पदाधिकारीहरुले प्रधान न्यायाधीश राणालाई महाअभियोग लगाउन माग गर्दै ज्ञापनपत्र बुझाएको हो।

बारले न्यायपालिकाभित्र विकृति,  विसंगति, भ्रष्टाचार बिचौलियाहरुले प्रवेश पाएको उल्लेख गर्दै यसबारे विभिन्न प्रतिवेदनहरुले प्रस्ट पारिसकेको बताएको छ।ज्ञापनपत्रमा बारले प्रधान न्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबरालाई महाअभियोग लगाउनुपर्ने १७ कारण पनि प्रस्तुत गरेको छ।

प्रधानन्यायाधीश आफ्नो जिम्मेवारी पूरा गर्न असमर्थ रहेको उल्लेख गर्दै बारले उनी न्यायपालिकाको साख श्रीबृद्धि गर्ने दायित्व पूर्ण रुपमा विमुख रहेको आरोप लगाएको छ।बारले प्रधानन्यायाधीश राणालाई महाअभियोग लगाउनुपर्ने यी १७ कारण ज्ञापनपत्रमा प्रस्तुत गरेको छ:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

कालिकोटमा सरुवारोग अस्पताल सुचारु

६ मंसिर २०७८, सोमबार १०:५०
कालिकोट। जिल्लामा रहेको कोभिड अस्पताललाई आज एक कार्यक्रमका विच कर्णाली प्रदेशका पुर्व मुख्यमन्त्री महेन्द्र बहादुर शाहीद्धारा सरुवा रोग अस्पतालको औपचारिक उद्धघाटन गरिएको छ । जिल्लामा रहेका ५ सरकारी कार्यालयका लागी बनाएको उक्त एकिकृत भवनलाई सरुवा रोग अस्पताल रुपमा विस्तार गरिएको छ। पुर्व मुख्यमन्त्री महेन्द्र बहादुर शाही मुख्यमन्त्रीमा बाहाल रहदा उहाँकै […]