रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज,नेपाली नागरिक नरहेको सर्वोच्चको ठहर

कर्णाली अनलाइन १३ माघ २०७९, शुक्रबार १७:५६

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले रवि लामिछाने नेपाली नागरिक नरहेको ठहरसहितको फैसला सुनाएको छ ।

लामिछानेले अमेरिकी नागरिकता (ग्रिन कार्ड) त्यागेपछि नेपाली नागरिकता लिन आवेदन नै नदिएकोले उनी नेपाली नागरिक नदेखिएको अदालतले फैसलामा जनाएको छ । उनले नेपाली नागरिक नभई निर्वाचनमा उम्मेदवार बनेको र जितेर सांसद बनेकोले उनको सांसद पद समेत खारेज हुने फैसला अदालतले गरेको छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

‘रवि लामिछानेलाई घाटा लागेको छैन, प्रक्रियापछि फेरि चुनाव लड्न पाउँछन्’

१३ माघ २०७९, शुक्रबार १७:५६
काठमाडौं।उपप्रधान तथा गृह मन्त्री रवि लामिछानेको साँसद पद खारेज भएको छ । शुक्रबार बसेकोे संवैधानिक इजलासले  उनकोे सांसद पद खारेज गर्ने फैसला गरेको हो । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा)का सभापति लामिछाने चितवन–२ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचित भएका थिए । अधिवक्ता ललित बस्नेतलाई सर्वोच्चले गरेको फैसलाका बारेमा सोधेका थियौँ । बस्नेतको […]