‘रवि लामिछानेलाई घाटा लागेको छैन, प्रक्रियापछि फेरि चुनाव लड्न पाउँछन्’

कर्णाली अनलाइन १३ माघ २०७९, शुक्रबार १८:२९
messenger sharing button
linkedin sharing button
काठमाडौं।उपप्रधान तथा गृह मन्त्री रवि लामिछानेको साँसद पद खारेज भएको छ । शुक्रबार बसेकोे संवैधानिक इजलासले  उनकोे सांसद पद खारेज गर्ने फैसला गरेको हो ।

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा)का सभापति लामिछाने चितवन–२ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचित भएका थिए । अधिवक्ता ललित बस्नेतलाई सर्वोच्चले गरेको फैसलाका बारेमा सोधेका थियौँ । बस्नेतको भनाई जस्ताको त्यस्तै प्रस्तुत गरेका छौँ–

‘उहाँको अटेरीपनलाई सर्वोच्चले जवाफ दिएको छ । यो अत्यन्तै राम्रो फैसला हो । यद्दपि उहाँलाई नागरिकता लिएर चुनाव लड्ने प्रक्रिया भने रोक्न सकिन्न । उहाँ नागरिकता लिने प्रक्रियामा जानुपर्छ । त्यसपछि पुनः चुनाव लड्नुहुन्छ । उहाँको पपुलारिटी आफ्नो ठाउँमा छँदैछ । अटेरीपन गलत थियो । नागरिकता ऐनको मान गरेर, यसको संवेदनशीलतालाई ‘रेकगनाइज’ गरेको छ । सर्वोच्चले गरेको आजको फैसला प्रशंसायोग्य छ । यसलाई सकारात्मक मान्नुपर्छ । रवि लामिछाने नागरिक होइन भन्ने होइन तर नागरिकता छोडेपछि पुनः प्राप्तिको प्रकृयामा उहाँ जानुभएन, उहाँको जवर्जस्तीपन देखिन्छ । अब प्रकृयामा जाने, नागरिकता लिने अनि चुनाव लड्ने । उहाँलाई घाटा लागेको त छैन निरु’


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

रवि लामिछानेले दिए गृहमन्त्रीबाट राजीनामा

१३ माघ २०७९, शुक्रबार १८:२९
काठमाडौं।उपप्रधान एवं गृहमन्त्री रवि लामिछानेले पदबाट राजीनामा दिएका छन्। उनले केही बेरअघि प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई भेटेर राजीनामा बुझाएका हुन्। सर्वोच्च अदालतले स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा) का सभापतिसमेत रहेका मन्त्री लामिछानेको सांसद पद खारेज गरिदिएको थियो। सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले लामिछानेको नेपाली नागरिकता प्राप्ति र अमेरिकी राहदानीका सम्बन्धमा परेको रिटमाथि आज सुनुवाइ गर्दै […]