शिक्षक सेवा आयोगको नियमावली संशोधन हुँदै

कर्णाली अनलाइन ९ कार्तिक २०७८, मंगलवार ०४:३०

सुर्खेत।सामुदायिक विद्यालयका शिक्षकको पदपूर्ति र अध्ययन अनुमतिपत्रका विषयमा देखिएका प्रक्रियागत बाधा हटाउन सरकारले शिक्षक सेवा आयोगको नियमावली संशोधन प्रक्रिया अघि बढाएको छ ।

शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री देवेन्द्र पौडेका अनुसार मन्त्रिपरिषद्को बैठकबाट नियमावली संशोधनको प्रस्ताव थप परामर्शका लागि सम्बन्धित समितिमा पठाइएको छ । नियमावली संशोधन नहुँदा शिक्षक छनोटका लागि खुला विज्ञापन, आन्तरिक बढुवा र शिक्षण अध्यापन अनुमतिपत्र (लाइसेन्स) परीक्षालगायत काम रोकिएका थिए ।

आयोगलाई शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रले देशभरका सामुदायिक विद्यालयमा १७ हजार ४७ जना शिक्षकको दरबन्दी रिक्त रहेको विवरण पठाइसकेको छ । प्राथमिक तहका १२ हजार ९१२, निम्न माध्यमिक तहका दुई हजार ५९३ र माध्यमिक तहका एक हजार ५४२ पदमा दरबन्दी रिक्त रहेको छ ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

नेपाली बक्सर सनिल शाही विश्व बक्सिङ च्याम्पियनसिपको अन्तिम ३२ मा

९ कार्तिक २०७८, मंगलवार ०४:३०
काठमाडौँ ।नेपाली बक्सर सनिल शाही आइबा पुरुष विश्व बक्सिङ च्याम्पियनसिपको अन्तिम ३२ मा प्रवेश गरेका छन् ।६७ केजी समूहमा प्रतिस्पर्धा गरिरहेका सनिलले इराकका अल–ओहाइदीसँगको प्रतिस्पर्धामा वाकओभरमा जित हाँसिल गरेका हुन् । सनिलले आउँदो बिहीबार आयोजक देश सर्बियाका अब्बासोभ भाखिदसँग प्रतिस्पर्धा गर्ने छन् ।सनिलले १३ औँ दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) मा […]