कर्णाली प्रदेश सरकारले प्रदेशका विपन्न नागरिकको घर बनाइदिने

कर्णाली अनलाइन १३ फाल्गुन २०७८, शुक्रबार ०५:५५

सुर्खेत । कर्णाली प्रदेश सरकारले प्रदेशका विपन्न नागरिकको घर बनाइदिने गरी कार्यविधि स्वीकृत गरेको छ । प्रदेश मन्त्रिपरिषद् बैठकले विपन्न नागरिकको घर निर्माणसम्बन्धी कार्यविधि स्वीकृत गरेको हाे । सरकारले विपन्न नागरिकको घर बनाउन पाँच करोड रुपैयाँ बजेट समेत छुट्याएको छ ।

पाँच करोडमा झण्डै एक सय घर निर्माण गर्ने लक्ष्य लिइएको कर्णाली प्रदेश सरकारका प्रवक्ता एवम् आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री विन्दमान विष्टले जानकारी दिनुभयो । विपन्नहरूको घर निर्माणका लागि हुम्ला र डोल्पामा पाँच लाख र अरु जिल्लामा चार लाख रुपैयाँका दरले उपलब्ध गराइनेछ ।

मन्त्री विष्टका अनुसार सुर्खेतका बाढी पीडित परिवारलाई तीन लाख रुपैयाँका दरले आर्थिक सहयोग दिने निर्णय भएको छ । २०७१ सालको बाढीबाट प्रभावित सुर्खेतका एक हजार ६२ परिवारलाई प्रदेश सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०७८/७९ मा प्रतिपरिवार तीन लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराउने भएको हो ।

तीन लाखका दरले प्रदेश सरकारले ३१ करोड ८६ लाख रुपैयाँ रकम वितरण गर्ने भएको छ ।


One thought on “कर्णाली प्रदेश सरकारले प्रदेशका विपन्न नागरिकको घर बनाइदिने

  1. 2077 साल साउन 12 गतेकाे बाढि पहिराे मेरो घर भत्किएको एक बर्ष पुग्दा पनि सरकारले सहयोग गरेको छैन स्थानीय सरकार र प्रदेश सरकार ले पाँच लाख दिन्छ भनेर आसपासन मात्रै गरिएको छ । न्युज मा मात्र सिमित हाेकि ……??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

अमेरिकाले युद्धका कारण ५० लाख मानिस विस्थापित हुने अनुमान, एउटा टापुमा रुसको कब्जा

१३ फाल्गुन २०७८, शुक्रबार ०५:५५
रुसले युक्रेनको एउटा टापुमा कब्जा जमाएको छ ।रुसी जलसेनाले आक्रमण गरेपछि ब्ल्याक सीमामा पर्ने एउटा सानो टापुमाथि आफूले नियन्त्रण गुमाएको युक्रेनले जनाएको हो । यस्तै, रुसी सेनाको आक्रमण पछि युक्रेनमा रहेकाहरु सुरक्षित ठाउँतर्फ भाग्न थालेका छन् ।संयुक्त राष्ट्र सङ्घका अनुसार हिजो मात्रै एक लाख मानिसले आफ्नो घर छाडेका छन् । त्यसमध्ये […]