दुर्गा प्रसाईं र महेश बस्नेतलाई माइतीघरमा कार्यक्रम गर्न रोक

कर्णाली अनलाइन ४ मंसिर २०८०, सोमबार १३:४८

काठमाडौँ।नेकपा एमालेका नेता महेश बस्नेत र मेडिकल व्यवसायी दुर्गा प्रसाईंले माइतीघर मण्डलमा कार्यक्रम गर्न नपाउने भएका छन्।जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौँले दुवै पक्षलाई उक्त स्थानमा कार्यक्रम गर्न नदिने जिल्ला प्रशासन कार्यालय, काठमाडौँका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी रविन्द्रप्रसाद आचार्यले बताए।

पछिल्लो समय खुलमखुल्ला एकअर्कालाई चुनौती दिँदै आएका प्रसाईं र बस्नेतले एकै दिन कार्यक्रम गर्ने तयारी गरेपछि प्रशासनले सुरक्षा व्यवस्थाका लागि भन्दै मण्डलमा कार्यक्रम गर्न उनीहरूलाई रोक लगाउने भएको हो।
जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सोमबार नै दुवै पक्षलाई छलफलका लागि बोलाएको छ। छलफलमा आएमा छुट्टाछुट्टै स्थान तोकिदिने तर माइतीघर मण्डलमा कार्यक्रम गर्न भने नदिने आचार्यले बताए।

‘त्यहाँ नजिकै अदालतहरू छन्। अस्पतालहरू छन्। बिरामी बोकेका एम्बुलेन्स ओहोरदोहोर गरिरहने स्थान हो। यसलाई प्रभावित हुनेगरी त्यो क्षेत्रमा कसैलाई पनि कार्यक्रम गर्न दिँदैनौँ। सम्पर्कमा आउनुभयो भने छुट्टाछुट्टै स्थान तोकिदिन्छौं’, आचार्यले नेपालखबरसँग भने, ‘यदि छलफलमा नआई कानुनविपरीतका काम भए कारबाही हुन्छ।’

युवा संघले सरकार र अराजकतावादीविरुद्ध युवा विद्यार्थीको शक्ति प्रदर्शन र प्रसाईंले राष्ट्र, राष्ट्रियता, धर्म, संस्कृति र नागरिक बचाउ अभियान भन्दै माइतीघरमै कार्यक्रम गर्ने तयारी गरेका छन्।

प्रसाईंले कम्बोडियामा लगानी छ भन्दै सार्वजनिक अभिव्यक्ति दिएपछि एमाले प्रसाईंसँग रुष्ट छ। प्रसाईंलाई काठमाडौँमा एक कार्यक्रममा मोसो समेत दलिएको थियो। आफूलाई एमाले नेता महेश बस्नेतको योजना मोसो दलिएको प्रसाईंको आरोप छ।

यस्तै, महेश बस्नेत कार्यक्रमका लागि झापा जाँदा अवरोध गरिएको थियो। बस्नेतले आफूलाई प्रसाईंको समूहले अवरोध गरेको आरोप लगाएका छन्।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

हुम्लामा एक किशोरी मृत अवस्थामा फेला

४ मंसिर २०८०, सोमबार १३:४८
हुम्ला। जिल्लाको खार्पुनाथ गाउँपालिका–१ स्थित बोक्चेगौडामा एक किशोरीको शव मृत अवस्थामा फेला परेको छ । आज दिउँसो १२ बजेतिर किशोरीको शव बोक्चेगौडा भन्ने स्थानमा फेला परेको हो । असोज १३ गते सिमकोटदेखि बेपत्ता भएकी खार्पुनाथ गाउँपालिका-२ थालीकी सुजता रावलको आफन्तले आफ्नै छोरीको शव किटानी पछि  मुचुल्का भएको भएपनि पहिचान भने हुन […]