राष्ट्रपतिमा कांग्रेस र नेकपा एसको दाबी, उपराष्ट्रपति जसपालाई

कर्णाली अनलाइन १२ फाल्गुन २०७९, शुक्रबार १४:१५

काठमाडौँ। चार दलबीच कांग्रेसलाई राष्ट्रपति तथा माओवादी र एकीकृत समाजवादीलाई प्रधानमन्त्री दिएर शक्ति बाँडफाँट गर्नेबारे छलफल भएको छ ।

प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) र एकीकृत समाजवादीबीच सत्ता समीकरण र शक्ति बाँडफाँटका विषयमा छलफल भएको हो । बैठकमा चुनावअघिको पाँच दलीय गठबन्धन बिउँताउनेदेखि राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीका बारेमा विषय प्रवेश भएर छलफल भएको हो ।

बैठकमा प्रधानमन्त्री पद चार वर्ष माओवादीलाई र एक वर्ष एकीकृत समाजवादीलाई तथा उपराष्ट्रपति जसपाले लिनेबारे कुराकानी भएको छ । यस विषयमा छलफलमात्रै भएको र निर्णय हुन भने बाँकी रहेको नेताहरूले बताएका छन् । बेलुकी ५ बजेपछि फेरि चार दलका शीर्ष नेताहरूबीच छलफल हुनेछ । त्यसअघि आ–आफ्ना दलभित्र छलफल गर्ने नेताहरूले बताएका छन् ।


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

कांग्रेसलाई राष्ट्रपति दिने आठ दलको निर्णय

१२ फाल्गुन २०७९, शुक्रबार १४:१५
काठमाडौँ।कांग्रेस, माओवादी, एकीकृत समाजवादीसहित ८ दलको बैठकले राष्ट्रपतिमा कांग्रेसलाई अघि बढाउने निर्णय गरेको छ।बैठक सकिएपछि बालुवाटारबाट बाहिरिँदै नेकपा एकीकृत समाजवादीका नेता प्रकाश ज्वालाले कांग्रेसलाई राष्ट्रपति दिने निर्णय भएको जानकारी सञ्चारकर्मीहरुसँग गराएका छन्। बैठकमा कांग्रेस, माओवादी, एकीकृत समाजवादी, जनता समाजवादी पार्टी, लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, जनमत पार्टी, राष्ट्रिय जनमोर्चा र नागरिक उन्मुक्ति […]